بهترین فریم ورک php کدام است؟ بررسی محبوب ترین فریم ورکهای php

بهترین فریم ورک php

‌فریم‌ورک در لغت به معنی «چهارچوب» است. فریم‌ورک‌ها برای شما چهارچوب کاری تعیین می‌کنند تا کدهایتان را ساده‌تر، کوتاه‌تر و با ساختار بهتر بنویسید.

یک اسکلت ساختمان را در نظر بگیرید. اسکلت‌‌بندی کمک می‌کند که ساختمان در یک نظم مشخص و چهارچوبِ تعیین‌شده ساخته شود. فریم‌‌ورک‌‌ها هم دقیقاً همین نقش را دارند تا برنامه‌نویس در یک چهارچوب مشخص به‌ صورت منظم کدنویسی کند.

با فراخوانی این چهارچوب دیگر نیازی نیست هر بار تمام کدهای موردنیاز را بنویسید، فقط کافیست روی کارکرد خود پروژه تمرکز کنید.

 

فریم ورک چیست؟

فریم ورک‌‌ها، کدهای رایجی هستند که در هر پروژه موردنیاز است. زمانی که به پروژه اضافه می‌شوند از چندباره‌ نویسی بخشی از کدها هم جلوگیری می‌شود.

بهترین فریم‌ ورک‌های PHP فریم‌ورک‌هایی هستند که محبوب و فراگیر باشند و در گذر سال‌ها زمان، امتحان خود را پس داده باشند.

بهترین فریم ورک php
بهترین فریم ورک php کدام است

سه فریم ورک برتر و محبوب دنیا و ایران (بر اساس آمار گوگل از میزان استفاده کاربران) عبارتند از:

Laravel
Symfony
CodeIgniter

 

نقشه‌ی گوگل و بهترین فریم ورک php در ایران

همانطور که پیداست فریم ورک لاراول با اختلاف زیادی بهترین و محبوب ترین فریم در ایران است و اولین انتخاب توسعه دهندگان بک اند می باشد. فریم ورک کدیگنایتر با اختلاف زیادی در رتبه دوم قرار دارد.

 

بهترین فریم ورک php در دنیا

همانطور که در امار پیداس فریم ورک لاراول حدود 80 درصد سرچ های گوگل را در دنیا از آن خود کرده است. در این بین کشور های چین، مصر، ایران، تایوان و تانزانیا بیشترین سهم را در سرچ فریم ورک های لاراول داشته اند. که این نشان می دهد در سطح جهانی هم محبوبیت لاراول فراگیر است و با اختلاف زیادی از دیگر فریم ورک ها انتخاب اول بک اند دولوپرها می باشد.

 

چرا ف
بهترین فریم ورک php

آیا لاراول بهترین فریم ورک php است؟

با توجه آماری که وجود دارد شما دیگر شکی برای انتخاب لاراول برای انجام پروژه های برنامه نویسی خود ندارید. لاراول در به روزرسانی های اخیر خود در ورژن 8 کاملا خود را از دیگر فریم ورکها جدا کرده و خود را به عنوان یکی از برترین فریم ورکهای برنامه نویسی مطرح کرده است. از دیگر مزیت های استفاده از لاراول وجود منابع اموزشی زیاد در ایران و دنیا می باشد که کار شما را برای یادگیری و رفع اشکال راحت تر میکند.

لاراول از معماری سه لایه ی mvc استفاده میکند و همین باعث میشود خیال ما از امنیت راحت باشد. همچنین پکیج هایی که توسط توسعه دهندگان برای لاراول پیاده شده اند باعث می شود در کدنویسی سریعتر و حرفه ای تر باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین می توانید از طریق تلگرام، واتس اپ و تماس تلفنی با ما در تماس باشید.
شماره تماس: 09388683852